محاسبه آنلاین وزن ورق استیل 410

قیمت ورق استیل 410

قیمت ورق استیل 410 نسبت به سایر گریدهای استیل ممکن است متفاوت باشد. رول استیل 410 دارای ترکیب شیمیایی خاص خود است که شامل حدود 11.5-13.5٪ کروم و حدود 0.15-0.35٪ کربن است. این ترکیب شیمیایی باعث مقاومت بالای آن در برابر خوردگی و اکسیداسیون می‌شود.

رول استیل 410 دارای خواص فنی منحصر به فرد است که آن را برای کاربردهای خاص مناسب می‌سازد، مانند مقاومت در برابر حرارت، سخت‌شدگي، قابليت جوشكاري و قابليت پوليش. بنابراین، به طور کلی قیمت ورق استیل 410 نسبت به سایر گریدهای استیل ممکن است بالاتر باشد به دلیل خواص فنی و ترکیب شیمیایی خاص آن.

شهر استیل عرضه کننده انواع محصولات استنلس استیل با بهترین کیفیت و حداقل قیمت می‌باشد. ارائه مشاوره خرید و قیمت ورق استیل 410 ، ارسال بار به تمامی نقاط ایران و کشورهای همسایه، خدمات برش و خدمات آزمایشگاهی از جمله خدمات شهر استیل می‌باشد.

 

ورق استیل 410 چیست؟

ورق استیل 410 یکی از ورق‌های پرکاربرد گرید 400 (استیل بگیر یا مارتنزیتی) است. این ورق استیل طبق استاندارد DIN آلمان با نام فولاد 1.4006 شناخته می‌شود و مشخصه آن X12Cr13 است. استیل 410 هم در شرایط آنیل و هم در شرایط سخت‌شده خاصیت مغناطیسی دارد.

ویژگی‌های مهمی که این ورق استیل را کاربردی می‌کند، استحکام، سختی بالا و مقاومت عالی در برابر خوردگی است. بنابراین در مواردی که از سویی خواص مکانیکی اهمیت زیادی دارند و از سوی دیگر مقاومت به خوردگی و سایش در حد متوسط مورد نیاز است، کارایی خوبی از خود نشان می‌دهند.

ویژگی‌ها و خواص ورق استیل 410 را می‌توان طی عملیات گوناگون حرارتی تقویت کرد. مثلا اجرای برخی اصلاحات و تغییرات در آلیاژ استیل 410 به ما آلیاژ 410S را می‌دهد که فاز آستینت آن در دماهای بالا به کم‌ترین حد می‌رسد. این تغییر با افزودن مقادیر کمی تیتانیوم صورت می‌گیرد.

یکی از تأثیراتی که این کار بر استیل 410S دارد، به تأخیر افتادن تشکیل ترک‌های سخت هنگام عملیات جوش‌کاری است. همچنین در دماهای بالا زیرساختاری کاملا فریتی پیدا می‌کند.

 

شهر استیل عرضه کننده ورق استیل 410 با ضمانت کالا و کیفیت بالا

برای مشاوره خرید ورق استیل 410 و استعلام قیمت روز تماس بگیرید.

قیمت استیل

مقاومت حرارتی استیل 410 در حدی نیست که آن را نسوز بدانیم. در حقیقت در شرایط دما بالا، با افت استحکام این استیل مواجه خواهیم بود. وضعیت مشابهی نیز در شرایط برودت دارد و نمی‌توان در کاربردهای برودتی (صفر درجه و کمتر) چندان روی آن حساب کرد.

ویژگی‌ها و خواص ورق استیل 410 را می‌توان طی عملیات گوناگون حرارتی تقویت کرد. مثلا اجرای برخی اصلاحات و تغییرات در آلیاژ استیل 410 به ما آلیاژ 410S را می‌دهد که فاز آستینت آن در دماهای بالا به کم‌ترین حد می‌رسد. این تغییر با افزودن مقادیر کمی تیتانیوم صورت می‌گیرد. یکی از تأثیراتی که این کار بر استیل 410S دارد، به تأخیر افتادن تشکیل ترک‌های سخت هنگام عملیات جوش‌کاری است. همچنین در دماهای بالا زیرساختاری کاملا فریتی پیدا می‌کند.

مقاومت حرارتی استیل 410 در حدی نیست که آن را نسوز بدانیم. در حقیقت در شرایط دما بالا، با افت استحکام این استیل مواجه خواهیم بود. وضعیت مشابهی نیز در شرایط برودت دارد و نمی‌توان در کاربردهای برودتی (صفر درجه و کمتر) چندان روی آن حساب کرد.

کاردهای ورق استیل 410

ترکیبات شیمیایی ورق استیل 410S

خوب است به ترکیبات شیمیایی ورق استیل 410S نیز اشاره کنیم تا تفاوت آن با ورق استیل 410 روشن شود.

مقدار منگنز، فسفر، گوگرد و سیلیسیوم در استیل 410S دقیقا همانند ورق استیل 410 است. تفاوت این دو در وجود تیتانیوم و نیز مقادیر کربن و کروم است.

ورق استیل 410 خالی از تیتانیوم است. اما ورق استیل 410S اساسا با افزودن تیتانیوم تبدیل به آلیاژی متفاوت می‌شود. در این آلیاژ، مقدار تیتانیوم (حداکثر) 2/0 درصد است.

علاوه بر این در آلیاژ 410S مقدار کربن کمتر است و حداکثر به 08/0 درصد می‌رسد. این درحالی است که میزان حداکثری کروم در آن می‌تواند از استیل 410 بیشتر باشد و به 5/14 درصد برسد. این تفاوت‌های آلیاژی در خواص و کارایی دو استیل نیز تفاوت ایجاد می‌کنند. همچنین سبب می‌شود قیمت ورق استیل 410 نسبت به 410S پایین‌تر باشد.

درصد پایین‌تر کربن سبب سختی کمتر آلیاژ است. در هنگام جوش‌کاری نیز کاهش مشکلات ناشی از رسوب کاربید کروم را به دنبال دارد.

یک درصد کروم بیشتر می‌تواند فاز آلیاژ استیل 410S را از مارتنزیتی به فریتی تغییر دهد. تیتانیوم نیز سبب به تأخیرافتادن تشگیل فاز آستنیت در حرارت زیاد می‌شود و در نتیجه توان سخت‌شدن برای آلیاژ 410S محدود می‌شود.

مقاومت به خوردگی در ورق استیل 410

خرید ورق استیل 410 معنایی نداشت اگر این متریال فاقد نخستین الزام یعنی خاصیت ضد زنگ بود.

ورق استیل 410 به دلیل وجود دست‌کم 5/11 درصد کروم در برابر اکسیداسیون مقاومت کامل می‌یابد؛ به این نحو که کروم در مجاورت و ترکیب با اکسیژن موجود در هوا یک لایه محافظ تشکیل می‌دهد که آن را از اکسید شدن حفظ می‌کند.

پس از مقاومت در برابر اکسیداسیون، یکی از مهم‌ترین دلایل فروش ورق استیل 410 ویژگی مقاومت به خوردگی است. خوردگی‌های ناشی از اتمسفر، محیط‌های شیمیایی با خورندگی ملایم، آب آشامیدنی و ... مواردی هستند که ورق استیل 410 به خوبی از پس آن‌ها برمی‌آید.

این گرید می‌تواند تا حدی رضایت‌بخش در تماس با اسیدهایی چون نیتریک، سولفوریک و استیک نیز دوام و مقاومت داشته باشد.

ناگفته نماند ورق استیل 410S نیز چنین مقاومتی از خود در برابر خوردگی و اکسیداسیون نشان می‌دهد. می‌توانید در محیط‌هایی با خورندگی و اسیدیته ملایم با خیال راحت از این آلیاژ بهره‌مند شوید.

شهر استیل عرضه کننده مناسب‌ترین قیمت ورق استیل 410 همراه با ضمانت وزن باز و اصالت آلیاژ

برای استعلام قیمت ورق استیل و مشاوره خرید با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید، خریدی مطمئن و مقرون به صرفه را با ما تجربه کنید

    02168559 - 09197545601

عملیات حرارتی ورق استیل 410

یکی از ویژگی‌های ورق استیل 410 جذب آهسته گرماست. بنابراین در شرایطی که لازم است تحت عملیات حرارتی قرار گیرد، این کار باید به آهستگی و به نحوی صورت گیرد که دما به صورت یکنواخت به همه بخش‌های ورق برسد.  استیل با اهداف گوناگون تحت عملیات حرارتی قرار می‌گیرد.

آنیل

محدوده دمایی که در این عملیات به استیل وارد می‌شود، بین 732 تا 788 درجه سلسیوس است. سپس در مجاورت هوا سرد می‌شود.

آنیل کامل

محدوده دمایی این عملیات بین 816 تا 899 درجه سلسیوس است. نخستین مرحله کاهش حرارت آن رساندن به دمای 593 درجه سلسیوس است که در کوره صورت می‌گیرد.

سپس به محیط عادی وارد می‌شود و در مجاورت هوا قرار می‌گیرد تا کاملا سرد شود. با این عملیات، سختی برینل به 126 تا 192 می‌رسد.

سخت‌کاری

محدوده دمای این عملیات بر روی ورق استیل 410، 927 تا 1010 درجه سلسیوس است.

تنش‌زدایی

محدوده دمای 149 تا 427 درجه برای این عملیات در نظر گرفته می‌شود. مدت زمان نیز مهم و نسبتا طولانی است و می‌تواند بین یک تا دو ساعت باشد.

عوامل موثر بر قیمت ورق استیل 410

ورق استیل 410 از انواع استیل بگیر است. معمولا قیمت ورق استیل بگیر در مقایسه با استیل‌های نگیر کمتر است. قیمت ورق استیل 410 نسبت به ورق استیل 410S کمتر است زیرا چنان که پیش‌تر اشاره کردیم، دومی هم دارای عنصر تیتانیوم است و هم می‌تواند تا یک درصد کروم بیشتر نسبت به ورق 410 داشته باشد.

با همه این اوصاف برای استعلام قیمت ورق استیل 410 باید این کار را به صورت روزانه از سایت‌ها و مراکز معتبر فروش ورق استیل 410 انجام دهید. علت آن است که قیمت‌ها مدام در نوسان است و تغییر می‌کند.

 

 1.  میزان تقاضا و عرضه در بازار: افزایش تقاضا و کاهش عرضه می‌تواند باعث افزایش قیمت ورق استیل 410 شود.
 2. میزان مواد اولیه مورد نیاز برای تولید: افزایش قیمت مواد اولیه مورد نیاز برای تولید ورق استیل 410، می‌تواند باعث افزایش قیمت آن شود.
 3. تکنولوژی تولید: استفاده از تکنولوژی پیشرفته در تولید ورق استیل 410، ممکن است باعث افزایش قیمت آن شود.
 4.  کیفیت رول استیل 410 : ورق استیل 410 با کیفیت بالاتر، معمولا قیمت بالاتری دارد.
 5.  هزینه‌های حمل و نقل: هزینه‌های حمل و نقل بسته به فاصله و مسافت، ممکن است باعث افزایش قیمت ورق استیل 410 شود.

کاربرد استیل 410

قیمت ورق استیل 410

شاید بتوان گفت عموم مردم با ورق استیل 410 بیش از سایر انواع و گریدهای استیل در تماس هستند. بسیاری از ابزارهایی که به صورت روزمره و در خانه و آشپزخانه با آن‌ها سروکار داریم، از این گرید ساخته می‌شوند.

شاید کاردها و قاشق و چنگال آشپزخانه مشهورترین و شاخص‌ترین آن‌ها باشند. ابزارهای برش نیز در صنایع غذایی خصوصا تولید غذاهای فرآوری‌شده از این گرید ساخته می‌شوند.

دلیل استفاده از ورق استیل 410 برای این ابزارها و ظروف، نخست استحکام و دوام است و سپس به مقاومتی باز می‌گردد که در محیط‌های خورنده ملایم از خود نشان می‌دهد. این آلیاژ همچنین در فرآیند پالایش نفت و صنایع پتروشیمی و در محیط‌های نیمه خورنده کارایی دارد.

 •  ساخت قطعات خودرو: به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی و سایش، ورق استیل 410 در ساخت قطعات خودرو مانند ترمینال های ترمینال، پین ها، پلاگ ها و غیره استفاده می‌شود.
 •  صنعت نفت و گاز: به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی و حرارت، رول استیل 410 در صنعت نفت و گاز برای ساخت لوله های نفت، شیرآلات، پمپ ها و سایر تجهیزات استفاده می‌شود.
 •  صنعت غذا: استنلس استیل 410 به دلیل خواص ضد زنگ و قابل شستشو، در صنعت غذا برای ساخت تجهیزات مانند قاب های فر، سینک ها، اجاق گاز و ظروف استفاده می‌شود.
 •  صنعت ساختمان: به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی و قابلیت پردازش، رول استیل 410 در صنعت ساختمان برای ساخت درب های فولادی، پنجره های فولادی و سایر قطعات ساختمانی استفاده می‌شود.
 •  صنعت پزشکی: به دلیل خواص ضد عفونی کننده و قابل شستشو، استیل 410 در صنعت پزشکی برای ساخت ابزار جراحی، ابزار دندانپزشکی و تجهیزات پزشکی دستگاه های جراحی استفاده می‌شود.
 •  صنعت الکترونیک: به دلیل خواص الکتریکی و مقاومت در برابر خوردگی، استنلس است.

خرید ورق استیل 410

نخستین نکته‌ در خصوص خرید ورق استیل 410 این است که باید از استاندارد بودن آن اطمینان داشته باشید. اگر استانداردهای لازم در ترکیبات آلیاژی این ورق رعایت نشده باشد، نمی‌تواند خواص و کارایی مورد نظر را داشته باشد.

مراجعه به یک مرکز فروش ورق استیل 410 که اعتبار کافی را داشته باشد، هم شما را از کیفیت خوب مطمئن می‌کند و هم می‌توانید به قیمت ارائه شده از سوی آن مرکز اعتماد کنید.

علاوه بر اطمینان از کیفیت و قیمت ورق استیل 410 می‌توانید از کمک مشاوران مرکز فروش درباره کاربرد، اطلاعات فنی و جایگزین‌های احتمالی بهره‌مند شوید.

شهر استیل عرضه کننده انواع محصولات استنلس استیل با مناسب‌ترین قیمت بازار و بالاترین کیفیت همراه با ضمانت اصالت آلیاژ است

جهت استعلام قیمت ورق استیل 410 و مشاوره رایگان خرید ورق استیل 410 با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید.

    02168559 - 09197545601

ورق استیل 410 یکی از انواع استنلس استیل بگیر است که در صنایع مختلف کاربردهای متفاوتی دارد. شناخت درست خواص فیزیکی و شیمیایی استیل 410 و انتخاب درست استیل 410 بگیر متناسب با کاربرد آن در صنعتی خاص کارایی استیل 410 را افزایش می‌دهد. قبل از خرید ورق استیل 410 ، بهتر است کیفیت و ابعاد محصول را بررسی کنید تا با نیاز شما سازگار باشد. همچنین قبل از خرید، قیمت‌ ورق استیل 410  را استعلام نمایید و از کارشناسان شهر استیل مشاوره تخصصی دریافت نمایید تا به صورت منطقی و با توجه به بودجه خود، بهترین گزینه را انتخاب کنید. برای دریافت مشاوره خرید رایگان و استعلام قیمت ورق استیل 410 با کارشناسان مجموعه شهر استیل تماس حاصل فرمایید و از تجربه و تخصص آن‌ها بهره‌مند شوید.

4 دیدگاه در “ورق استیل 410

 1. ترابی گفت:

  ممنون از جدول کاربردی شما…محاسبات رو راحت میکنه
  فرق عملیاتی 410 و 410s دقیقا چیه؟ فکر فکر کنم خیلی جاها هر دو کار رو راه بنداز به صورت مشترک و عملا فرقی نکنه ماجرا

  1. admin گفت:

   سلام و عرض ادب

   فرق عملیاتی بین ورق استنلس استیل 410 و 410s در ویژگی‌های مکانیکی، شیمیایی و مقاومت در برابر خوردگیشونه.

   1. ترکیب شیمیایی:
   – ورق استنلس استیل 410: دارای حدود 11.5-13.5٪ کروم، کمتر از 0.15٪ کربن، کمتر از 1٪ سیلیکون، کمتر از 1٪ منگنز، کمتر از 0.04٪ فسفور و کمتر از 0.03٪ گوگرد است.
   – ورق استنلس استیل 410s: دارای حدود 11.5-13.5٪ کروم، کمتر از 0.08٪ کربن، کمتر از 1٪ سیلیکون، کمتر از 1٪ منگنز، کمتر از 0.04٪ فسفور و حدود 0.03-0.06٪ سولفور است.

   2. خواص مکانیکی:
   – ورق استنلس استیل 410: دارای قدرت تسلیح بالا (حدود 480 MPa) و استحکام کششی بالا (حدود 690 MPa) است.
   – ورق استنلس استیل 410s: دارای قدرت تسلیح کمتر (حدود 415 MPa) و استحکام کششی کمتر (حدود 620 MPa) نسبت به 410 است.

   3. مقاومت در برابر خوردگی:
   – ورق استنلس استیل 410: به طور عمده برای مقاومت در برابر خوردگی در محیط‌های خشن مناسب نیست و به صورت عمده در بخش‌های غیرخوراکی مانند ابزارهای قطعه‌سازی، ابزار دقیق، قطعات پمپ و شفت‌ها استفاده می‌شود.
   – ورق استنلس استیل 410s: با توجه به حضور سولفور در ترکیب شیمیایی، این نوع ورق دارای مقاومت بهتر در برابر خوردگی در محافظت از حالت پاسیو (passive) است. بنابراین، مناسب برای کاربردهای صنعت غذا، صنعت شیرینگ‌سازانه و صنعت شیمی است.

   به طور کلی، تفاوت عملیاتی بین ورق استنلس استیل 410 و 410s در مقاومت به خوردگی، مقاومت مکانیکی، جوشکاری و دمای عملکرد آن‌ها قرار داره. بسته به نیازهای خاص خود، ممکنه از یک نوع ورق استیل به جای دیگری استفاده بشه.

 2. فریبا گفت:

  سلام ورق استیل ۴۱۰ در برابر حرارت مقاومت داره؟

  1. admin گفت:

   سلام و عرض ادب

   بله این ورق استیل می‌تواند دمایی تقریبا بین 400 تا 650 درجه سانتی‌ گراد را تحمل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما و شماره تماس شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *