محاسبه آنلاین وزن ورق استیل 321

قیمت ورق استیل 321

قیمت ورق استیل 321 معمولاً کمتر از برخی از سایر ورق های استیل مانند 304 و 316 است. ورق استیل 321 حاوی مقدار کمتری نیکل در مقایسه با سایر ورق های استیل مانند 304 و 316 است. نیکل به عنوان یک عنصر آلیاژی، قابلیت مقابله با خوردگی را به فولاد اضافه می کند.

با کاهش محتوای نسبتاً کم نیکل در رول استیل 321 ، قابل توجه ترین دستاورد آن، کاهش قابل توجه هزینه تولید آن است. حضور تئورپات، کاهش محتوای نسبتاً کم نیکل و عملکرد خوب در دماهای بالا، باعث کاهش قابل توجه قیمت ورق استیل 321 نسبت به سایر ورق های استیل شده است. به همین دلیل میزان تقاضا و خرید ورق استیل 321 در بازار قابل توجه است.

شهر استیل عرضه کننده انواع محصولات استنلس استیل با بهترین کیفیت و حداقل قیمت می‌باشد. ارائه مشاوره خرید، قیمت ورق استیل  321 ، ارسال بار به تمامی نقاط ایران و کشورهای همسایه، خدمات برش و خدمات آزمایشگاهی از جمله خدمات شهر استیل می‌باشد.

ورق استیل 321 چیست ؟

از جمله فولادهای ضدزنگ با کاربرد فراوان، استنلس استیل 321 مشهور به استیل ضد سایش و گاه استیل نسوز است. آلیاژ ورق استیل 321 با اضافه کردن مقادیر مشخصی تیتانیوم تثبیت شده است. تیتانیوم سبب ایجاد مقاومت استیل در برابر تشکیل کاربید کروم می‌شود.

این در حالی است که رسوب‌زایی کاربید کروم از اصلی‌ترین مشکلات و نقاط ضعف استیل‌های گرید 300 است و سبب خوردگی بین دانه‌ای می‌شود. رول استیل 321 مقاومت حرارتی خوبی دارد و برای استفاده‌های طولانی از نظر زمانی در دمای بین 427 تا 816 درجه سلسیوس مناسب است. همچنین چقرمگی آن در فضاهای برودتی با دمای زیر صفر درجه عالی است.

در جاهایی که احتمال خوردگی بین دانه‌ای و حساسیت می‌رود معمولا از ورق استیل 321 استفاده می‌شود. قابلیت شکل‌پذیری این گرید نیز بسیار خوب است و کارایی آن را بیشتر کرده است.

رول استیل 321 از نظر ترکیب آلیاژی بسیار به گرید 304 نزدیک است. می‌توان گفت این دو یک تفاوت دارند و آن وجود تیتانیوم در ترکیب ورق استنلس استیل 321 است. از نظر دسته‌بندی همان‌طور که پیداست، در گروه استیل‌های گرید 300 قرار دارد و استیل نگیر ( با زیرساختار آستنیتی ) به شمار می‌رود. یعنی خاصیت مغناطیسی ندارد.

شهر استیل عرضه کننده انواع محصولات استنلس استیل به ویژه‌ ورق های استیل ضد زنگ در گریدهای مختلف است. برای خرید مطئمن همراه با ضمانت اصالت آلیاژ و صحت وزن

جهت دریافت مشاوره رایگان و استعلام هزینه ورق استیل 321 با کارشناسان شهر استیل تماس بگیرید.

66394726 - 66394734 - 09197545601

 

شهر استیل عرضه کننده ورق استیل 321 با مناسب‌ترین قیمت بازار و بالاترین کیفیت

ارائه ضمانت آلیاژ و مرجوعی هفت روزه در صورت مغایرت برای دریافت مشاوره رایگان خرید ورق استیل 321 تماس بگیرید

قیمت استیل

کاربردهای ورق استیل 321

استنلس استیل 321 با توجه به ویژگی‌هایی که برای آن ذکر کردیم در محیط‌های مغناطیسی و نیز محدوده دمای رسوب کاربید قابل استفاده است. بر این اساس و با توجه به ضد سایش بودن، مقاومت در حرارت، جوش‌پذیری، شکل‌پذیری و سایر خواصی که دارد، کاربردهای فراوانی را می‌توان از آن انتظار داشت. خرید ورق استیل 321 بیشتر با این اهداف است.

برای مشاهده انواع ورق استیل سری گریدهای 300 کلیک کنید: ورق استیل نگیر

استیل 321
 • تجهیزات و قطعات هواپیما
 • قطعات موتور جت
 • پالایش نفت
 • تجهیزات مورد نیاز برای انجام فرایندهای شیمیایی
 • تجهیزات مورد نیاز برای فرایندهای صنایع غذایی و داروسازی
 • اتصالات در محیط‌های حرارتی یا شیمیایی
 • تیوب‌ها و لوله‌های اسپیرال جوشی
 • صفحات جوشی برای فرایندهای معدنی در دمای بالا
 • منیفولدها
 • مبدل‌های حرارتی
 • اجزای تیوب‌های حرارتی
 • کوره‌ها
 • مفصل‌های انبساطی
 • دمنده‌ها

فروش ورق استیل 321 برای کاربردهای ساحلی و دریایی با توجه به امکان وقوع خوردگی‌های حفره‌ای و شیاری رایج نیست.

ویژگی های ورق استیل 321

انواع و گریدهای گوناگون ورق استیل در بسیاری از ویژگی‌ها با یکدیگر مشترک‌اند. برای مثال همه آن‌ها این ویژگی‌ها را دارند و به همین دلیل است که میزان خرید استیل 321 نیز در بازار نیز قابل توجه است :

 • مقاومت در برابر زنگ زدگی و اکسیداسیون
 • استحکام
 • درخشش نسبی
 • قابلیت بازیافت (معمولا صددرصدی)
 • صیقلی بودن نسبی سطح
قیمت استنلس استیل 321 نگیر

البته میزان هریک از این ویژگی‌های مشترک در آلیاژهای گوناگون متفاوت است. برخی ویژگی‌های جزئی و تفاوت‌های کوچک در ترکیب آلیاژی سبب می‌شود هر گرید استیل از جمله استیل 321 خواص منحصربه‌فردی بیاید و کاربردهای آن نیز متفاوت شود. این امر حتی در تعیین قیمت ورق استیل 321 تأثیر دارد.

شهر استیل عرضه کننده با کیفیت‌ترین رول استیل 321 با ارائه ضمانت اصالت کالا، وزن باز و صحت آلیاژ

برای دریافت مشاوره، استعلام قیمت ورق استیل 321 و ثبت سفارش با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

02168559  - 09197545601

قیمت ورق استیل 321

ویژگی و خواص شیمیایی استنلس استیل 321

کربن کم: از خواص این ورق این است که درصد کربن آن در بیشترین حد 0.08 درصد است.
 کروم و نیکل زیاد: میزان گروم این استیل نسبتا زیاد و بین 17 تا 19 درصد محاسبه می‌شود. میزان نیکل موجود در آن نیز در دامنه بین 9 تا 12 درصد است.

کروم و نیکل از فلزات گران‌بها هستند و درصد زیاد آن‌ها می‌تواند در قیمت ورق استیل 321 تأثیر داشته باشد. 

تیتانیوم: ویژگی بسیار مهم و متمایزکننده این ورق از گرید 304، وجود تیتانیوم است. مقدار این ماده در استیل 321 می‌تواند به 0.7 درصد برسد.

منگنز: به میزان 2 درصد در ورق استنلس استیل 321  استاندارد است.
 سایر عناصر: دیگر عناصر موجود در آلیاژ ورق استیل 321 شامل فسفر، گوگرد، سیلیسیوم و نیتروژن هستند که در مقایسه با دیگر عناصری که شرح دادیم، مقادیر بسیار کمتری دارند.

استنلس استیل 321

ویژگی‌های فیزیکی ورق استیل 321 ضد سایش:

ضد سایش: بر روی این استیل عملیات نورد صورت می‌گیرد. این عملیات سبب افزایش سختی و مقاومت در این ورق نسبت به سایش می‌شود.
غیرمغناطیسی (نگیر): ویژگی قابل ذکر دیگر برای ورق استیل 321 غیرمغناطیسی بودن آن است. یعنی تحت تأثیر میدان‌های مغناطیسی قرار نمی‌گیرد و جذب آهنربا نمی‌شود.
 مقاومت به خوردگی: در برابر خوردگی عمومی و بین دانه‌ای مقاومت قابل توجهی دارد. البته باید گفت این ویژگی با قرار گرفتن در گرمای زیاد به مدت طولانی می‌تواند کاهش یابد و تضعیف شود.
 مقاومت به حرارت: محدوده دمای آنیل برای ورق استیل 321 بین 928 تا 1093 درجه سلسیوس است. در محدوده دمای رسوب کاربید کروم بین 427 تا 816 درجه نیز تاب‌آوری دارد.
جوش پذیری بالا: جوش‌پذیری خوب از مهم‌ترین خواص ورق 321 است که اهمیت زیادی دارد.
 شکل‌پذیری خوب: ورق استیل 321 به راحتی کشیده می‌شود و شکل می‌پذیرد.

قیمت ورق استیل 321

عوامل گوناگونی در تعیین قیمت ورق استیل تأثیر دارد. بنابراین رنج قیمت این ورق ممکن است با تغییر آن عوامل تحت تأثیر قرار گیرد. به همین دلیل ارائه یک لیست قیمت واحد و ثابت تقریبا غیرممکن است و برای آگاهی از قیمت ورق استیل 321 باید به صورت روزانه آن را استعلام گرفت.

برخی از عوامل تعیین کننده قیمت ورق استیل 321 را بیان می‌کنیم:

استنلس استیل 321
 •  هزینه مواد اولیه: اصلی‌ترین مواد اولیه تشکیل‌دهنده استیل 321 ، آهن، کروم و نیکل هستند.
 • تغییر نرخ ارز و هزینه‌های گمرک و واردات: زیرا استیل در ایران تولید نمی‌شود. انواع موجود وارداتی هستند و از کشورهایی نظیر روسیه، چین، هند و تایوان به بازار ایران راه پیدا می‌کنند. 
 • تغییرات در هزینه‌های حمل‌ونقل
 • هزینه‌های عملیات انجام گرفته روی ورق استیل 321  (مانند نورد سرد و گرم)
 • ضخامت و ابعاد ورق استیل 321

در سال‌های اخیر قیمت ورق استیل 321 تقریبا هیچ روند کاهشی نداشته و مانند بسیاری از کالاهای موجود در بازار با سرعت زیادی رو به افزایش رفته است.

ابعاد استیل 321

ابعاد ورق استنلس استیل 321 ممکن است متفاوت باشد و بستگی به نوع و سایز ورق دارد. اما به طور کلی، این ورق‌ها در ابعاد زیر تولید می‌شوند:

 • ضخامت: 0.3 تا 100 میلی‌متر
 • عرض: 1000 تا 2500 میلی‌متر
 • طول: 2000 تا 12000 میلی‌متر

البته باید توجه داشت که این ابعاد قابل تغییر هستند و بستگی به نوع سفارش، نوع کاربرد و شرایط خاص دارنده ورق دارد.

نکاتی در خرید ورق استیل 321

با دانستن ویژگی‌ها و کاربردهای ورق استیل 321 ممکن است خرید آن را در نظر داشته باشید. پس به این نکات توجه کنید:
 ممکن است بسیاری از مراکز فروش ورق استیل 321 در اطراف یا در نتایج جست‌وجوی شما باشند که  فلزاتی با کیفیت پایین یا آلیاژ غیر استاندارد به شما ارائه دهند.

در خرید ورق استیل 316 باید به موارد زیر توجه کرد:

 1.  ابعاد و ضخامت ورق: اندازه و ضخامت ورق باید با نیاز صنعتی شما مطابقت داشته باشد.
 2.  کیفیت سطح: سطح ورق باید بدون خط و ریزش باشد و تمامی نقص‌های سطحی باید حذف شده باشد.
 3.  استاندارد: ورق استیل 316 باید با استانداردهای معتبر مانند ASTM، AISI و DIN سازگار باشد.
 4.  مقاومت به خوردگی: مقاومت به خوردگی ورق در برابر مواد شیمیایی و آب باید با نیاز صنعتی شما مطابقت داشته باشد.
 5.  قیمت: قیمت ورق استیل 316 باید با قیمت بازار همخوانی داشته باشد و توجه به قیمت پایین نباید به کاهش کیفیت محصول منجر شود.

 

شهر استیل عرضه کننده با کیفیت‌ترین رول استیل 321 با مناسب‌ترین قیمت بازار همراه با ارائه ضمانت اصالت آلیاژ و مرجوعی 7 روزه در صورت مغایرت.

02168559 - 09197545601

 فروش استیل 321 با ابعاد و ضخامت‌های گوناگون صورت می‌گیرد. به همین دلیل باید با توجه به کاربردی که مد نظر است، در ابعاد و ضخامت مناسب و نیز حجم کافی خرید کنید. همچنین قبل از خرید، قیمت‌ ورق استیل 321 را استعلام نمایید و از کارشناسان شهر استیل مشاوره تخصصی خرید ورق استیل 321 دریافت نمایید تا به صورت منطقی و با توجه به بودجه خود، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

2 دیدگاه در “ورق استیل 321

 1. مرتضی ک گفت:

  ورق استیل 321 خاصیت ضدسایش داره میخواستم بدونم جدای از این، خاصیت ضد اسیدی هم داره این گرید؟

  1. admin گفت:

   سلام و عرض ادب

   بله، ورق استیل 321 همچنین دارای خاصیت ضد اسیدی می‌باشد. این ورق با داشتن درصد بالایی از تیتانیوم، مقاومت بالایی در برابر خوردگی و حرارت را داراست و به عنوان یک جایگزین مناسب برای ورق استنلس استیل 304 در برخی از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما و شماره تماس شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *