ورق استیل طلایی چیست ؟

ورق استیل طلایی نوعی از ورق‌های فولاد ضد زنگ یا استنلس استیل است که یک پوشش طلایی روی آن ایجاد می‌شود. شاید گمان شود این ورق به دلیل رنگ طلایی تنها کاربرد دکوراتیو دارد؛ اما باید گفت که در صنعت نیز کاربردی است. با این حال در بیشتر مواقع آن را در دسته ورق استیل دکوراتیو قرار می‌دهند.

ورق طلایی استیل ظاهری بسیار درخشنده و زیبا دارد. از سویی دیگر برخوردار از سطح عالی ویژگی‌هایی چون استحکام و مقاومت در برابر خوردگی و اکسیداسیون است. به همین دلیل می‌توان کاربردهای فراوانی برای آن در نظر گرفت و در گروه ورق‌های فلزی پر مصرف و پرتقاضا در بازار جای می‌گیرد.

این نکته نیز جالب توجه است که فرایند ایجاد پوشش طلایی بر ورق استیل بر استحکام و به‌ویژه مقاومت سطحی آن می‌افزاید. قیمت ورق استیل طلایی به دلیل همین فرایند ایجاد پوشش نسبت به ورق استیل ساده افزایش پیدا می‌کند.

پایداری این ورق به دلیل برخورداری از عناصری چون تیتانیوم، کروم و نیکل بالاست. همچنین با ویژگی‌هایی چون فرم‌پذیری آسان، قابلیت برش دادن، خمیدگی و پانچ شدن بسیار محبوب و کاربردی است و میزان خرید ورق استیل طلایی را افزایش داده است.

شرکت شهر استیل وارد کننده انواع ورق استیل طلایی در انواع مدل ها و طرح های مختلف می‌باشد.

عرضه انواع ورق طلایی استیل با ضمانت اصالت آلیاژ و وزن بار، برای دریافت مشاوره خرید و استعلام قیمت ورق استیل طلایی از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان مجموعه شهر استیل در تماس باشید.

02168559 - 09197545601

انواع ورق استیل طلایی

قیمت ورق استیل طلایی براق

ورق استیل طلایی میرور (آینه‌ای یا براق)

این نوع از ورق استیل طلایی سطحی بسیار صاف همانند آینه دارد. در واقع ویژگی‌های ورق استیل میرور همراه با رنگ طلایی در آن ترکیب شده‌اند.

کاربرد این ورق استیل بیشتر دکوراتیو است و به دلیل این‌که نور را مانند آینه بازتاب می‌دهد، از آن در دکوراسیون و معماری داخلی و نیز برخی بناها نظیر گنبد و گلدسته مکان‌های مذهبی استفاده می‌شود.

این ورق به دلیل برخورداری از سطح صاف کمتر آلودگی به خود می‌گیرد و در صورتی که لکه یا آلودگی روی آن ایجاد شود، اگرچه قابل مشاهده است، به سادگی پاک و تمیز می‌شود.

ورق استیل طلایی نازک

ورق استیل طلایی مات

از ورق استیل طلایی مات نیز همانند ورق استیل طلایی براق در نمای خارجی یا داخل ساختمان‌ها و آسانسورها استفاده می‌شود.

با این تفاوت که این ورق طلایی استیل به دلیل مات بودن گردوغبار را نشان نمی‌دهد.

ورق طلایی استیل

ورق استیل طلایی خش‌دار

با انجام فرایندی روی ورق استیل می‌توان آن را خش‌دار کرد. در این فرایند خطوطی روی سطح ورق ایجاد می‌شود.

این نوع از ورق استیل طلایی بازتاب نور کمی دارد و آلودگی‌ها را نیز نشان نمی‌دهد. در هرجا که انعکاس نور نیاز نیست یا مشکل ایجاد می‌کند، می‌توان از ورق استیل طلایی خش‌دار استفاده کرد.

شهر استیل عرضه کننده انواع ورق استیل طلایی

جهت استعلام قیمت ورق طلایی استیل و ثبت سفارش تماس بگیرید، خرید مطمئن و آسان را با ما تجربه کنید

قیمت استیل

نحوه تولید ورق طلایی استیل

فرایند پوشش دهی فلزات معمولا با روش PVD صورت می‌گیرد. تعریف مختصر و ساده‌ای از این روش، ایجاد لایه با استفاده از بخار فیزیکی در محیط خلأ است. از این روش برای کار روی سطح انواع فلزات استفاده می‌شود. ورق استیل طلایی نیز با همین روش ساخته می‌شود.


به دلیل امکانات و ویژگی‌های خاصی که برای اجرای روش PVD نیاز است، این روش هزینه‌بر است و طبعا سبب افزایش قیمت ورق استیل طلایی خواهد شد.
در ایجاد رنگ طلایی بر روی ورق استیل، از فلز تیتانیوم استفاده می‌شود. مراحل کار به این صورت است:

 1. سطح ورق استیل پاک می‌شود و هرگونه آلودگی از روی آن از بین می‌رود.
 2. ورق استیل در محفظه خلأ حاوی گاز آرگون قرار می‌گیرد.
 3. فلز تیتانیوم که قرار است به عنوان پوشش روی ورق قرار گیرد، وارد محفظه می‌شود.
 4. اختلاف پتانسیل بالا در محفظه اعمال می‌شود.
 5. گاز آرگون فلز تیتانیوم را اصطلاحا بمباران می‌کند؛ اتم‌های تیتانیوم آزاد می‌شوند و روی سطح ورق استیل قرار می‌گیرند و نتیجه آن ایجاد پوشش طلایی رنگ بر سطح ورق است.
قیمت ورق استیل طلایی

کاربرد ورق طلایی استیل

ورق طلایی استیل هم مقاوم و بادوام است و هم ظاهر زیبایی دارد. به همین دلیل می‌توان کاربردهای متعددی برای آن متصور شد. با این حال به دلیل ویژگی‌های ظاهری بیشترین دلیل برای خرید ورق استیل طلایی، کاربرد دکوراتیو آن و خصوصا استفاده در نماهای ساختمانی است.

ورق استیل طلایی تنها یکی از انواع ورق های استیل تزئینی است برای مشاهده انواع ورق تزئینی کلیک کنید: قیمت ورق استیل دکوراتیو

این فهرست برخی از مهم‌ترین و رایج‌ترین کاربردهای ورق طلایی استیل است:

قیمت ورق استیل طلایی
 • نماهای ساختمان‌های مختلف اعم از مسکونی و اداری
 • طراحی داخلی ساختمان‌ها نظیر لابی و سالن‌های اجتماع
 • ساخت نمای اماکن مذهبی مانند گنبدها و گلدسته‌ها
 • بدنه و نمای ساختمان‌ها
 • ساخت مبلمان
 • ساخت وسایل تزئینی، قاب‌ها و تابلوها
 • طراحی و دکوراسیون سرویس‌های بهداشتی
 • ساخت زیورآلات

مهم‌ترین گریدهای ورق طلایی استیل

ورق استیل بر اساس درصد ترکیبات و آلیاژی که دارد، در گریدهای مختلفی عرضه می‌شود. این گریدها در حالت کلی شامل دو دسته 300 (استیل نگیر) و 400 (استیل بگیر) هستند. هریک از این دسته‌ها نیز به نوبه خود زیرمجموعه‌هایی دارند.


دو گرید خاص از ورق طلایی استیل اهمیت بیشتری دارد که با آن‌ها در اینجا آشنا می‌شوید.

ورق طلایی استیل گرید 304 (نگیر)

این گرید ورق استیل همان‌طور که از نامش پیداست، خاصیت مغناطیسی ندارد و جذب آهنربا نمی‌شود.

ورق طلایی گرید 430 (بگیر)

این ورق استیل طلایی بگیر است و خاصیت مغناطیسی دارد؛ بنابراین جذب آهنربا می‌شود. این ورق دوام و مقاومت خوبی در برابر خوردگی دارد.

شهر استیل وارد کننده انواع ورق استیل طلایی در طرح‌‌ها و رنگ‌های مختلف، جهت استعلام قیمت ورق استیل طلایی و ثبت سفارش با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.

02168559 - 09197545601

قیمت ورق استیل طلایی

عوامل گوناگونی بر قیمت ورق استیل طلایی تأثیرگذارند. همان‌گونه که پیش‌تر هم اشاره کردیم، برای طلایی شدن رنگ ورق باید فرایندی (عملیات PVD) صورت گیرد که هزینه‌بر است. این امر سبب می‌شود که فروش ورق استیل طلایی نسبت به ورق‌های ساده با قیمت بالاتری صورت گیرد. علاوه بر عملیات PVD عوامل دیگری نیز مؤثر بر قیمت ورق استیل هستند.

قیمت ورق استیل طلایی براق

قیمت مواد اولیه و هزینه‌های تولید

ورق استیل طلایی از ورق استیل ساده ساخته می‌شود. افزایش قیمت ماده اولیه سبب افزایش قیمت محصول نهایی می‌شود. همچنین کیفیت فرایند پوشش‌دهی سطح و هزینه‌هایی که برای آن می‌شود می‌تواند در قیمت ورق استیل طلایی تأثیرگذار باشد.

برند ورق طلایی استیل

برند ورق استیل و این‌که چه کارخانه‌ای آن را تولید کرده است، در قیمت ورق استیل طلایی تأثیر گذار است. برخی برندها در بازار مشهورتر هستند و معمولا با قیمت بالاتری به فروش می‌رسند.

گرید و آلیاژهای به کار رفته

در ورق استیل طلایی علاوه بر نیکل و کروم، از تیتانیوم نیز استفاده می‌شود. این عناصر همگی فلزاتی ارزشمند هستند و بر قیمت خرید ورق استیل طلایی تأثیر می‌گذارند.

نوسانات بازار

میزان عرضه و تقاضا برای هر کالا در بازار می‌تواند بر قیمت ورق استیل طلایی مؤثر باشد. انواع ورق استیل نیز تحت تأثیر چنین شرایطی هستند.

نرخ ارز

نوسانات ارزی و افزایش قیمت دلار خصوصا در قیمت ورق‌های استیل که وارداتی هستند، تأثیر بسیاری خواهد گذاشت.

قیمت ورق استیل طلایی

نکات خرید ورق استیل طلایی

 •  کیفیت ورق: از کیفیت ورق استیل طلایی اطمینان حاصل کنید. بهتر است از برندهای معتبر و با سابقه خرید کنید تا از کیفیت بالای محصول اطمینان حاصل شود.
 • ضخامت ورق: ضخامت ورق استیل طلایی را براساس نیازهای خود انتخاب کنید. در صورت استفاده در پروژه‌های ساختمانی، ضخامت مناسب را براساس نوع و محل استفاده در نظر بگیرید.
 •  تحمل دما: در صورت استفاده در محیط‌های با دماهای بالا یا پائین، مطمئن شوید که ورق استیل طلایی قابل تحمل دماهای مورد نظر شماست.
 • پوشش سطح: بعضی از ورق‌های استیل طلا دارای پوشش سطح هستند که علاوه بر جلوگیری از زنگ زدگی، ظاهر زیبایی به محصول می‌دهد. در صورت تمایل به استفاده از ورق با پوشش سطح، از نوع و کیفیت پوشش مطلع شوید.
 •  قیمت: قبل از خرید، قیمت ورق استیل طلایی را با دقت بررسی کنید. مطمئن شوید که قیمت مناسب و بازار را برای خود در نظر گرفته‌اید.
 •  گارانتی: در صورت امکان، از فروشنده گارانتی برای ورق استیل طلایی درخواست کنید تا در صورت هر گونه عيب يا نقص در محصول، تعمير يا تعويض را به شما تضمين كند.

مهمترین نکته که هنگام خرید ورق استیل طلایی باید به آن توجه کنید، گرید و آلیاژ ورق است چرا که در قیمت ورق استیل تاثیرگذار خواهد بود. این موضوع می‌تواند در میزان مقاومت، امکان جوش‌کاری، کیفیت برش و ... تأثیر بگذارد.

دیگر موضوع قابل توجه هنگام خرید ورق استیل طلایی، ضخامت و ابعاد آن است که باید با توجه به کاربردی که مد نظر خریدار است، انتخاب شود.

شهر استیل عرضه کننده با کیفیت‌ترین انواع ورق طلایی استیل با بهترین قیمت بازار

ضمانت اصالت کالا، وزن ، آلیاژ همرا با مرجوعی 7 روزه در صورت مغایرت، جهت استعلام قیمت ورق استیل طلایی و دریافت مشاوره خرید تماس بگیرید.

02168559 - 09197545601

ورق استیل طلایی به دو صورت به دست مصرف‌کننده می‌رسد. یا به طور مستقیم از کشورهای خارجی وارد می‌شود و یا با استفاده از تکنولوژی‌هایی که به ایران راه یافته به صورت ماده اولیه (ورق استیل ساده) وارد می‌شود و فرایند پوشش‌دهی آن در کارگاه‌ها و کارخانجات داخل کشور صورت می‌گیرد. یکی از مواردی که باید از مراکز و عاملان فروش ورق استیل طلایی بپرسید این موضوع است زیرا کیفیت پوشش‌دهی در کارایی محصول تأثیر دارد. شهر استیل عرضه کننده با ‌کیفیت‌ترین ورق طلایی استیل است برای دریافت مشاوره رایگان خرید و استعلام قیمت استیل طلایی تماس بگیرید.

7 دیدگاه در “ورق استیل طلایی

 1. امانی گفت:

  ورق استیل طلایی طرح دار گرون تره یا ورق استیل طلایی براق

 2. یاسر گفت:

  ورق استیل طلایی براق برای داخل کابین آسانسور موجود دارید

  1. admin گفت:

   سلام و عرض ادب

   بله استیل میرو طلایی هم بگیر داره هم نگیر ، ضخامت از 0/5 تا 2میل موجود هست.

   برای دریافت جزئیات بیشتر و استعلام قیمت تماس بگیرید.

 3. ماهون گفت:

  برای ساخت گنبد و گلدسته ورق استیل طلایی میخوایم…مات باید باشه یا براق؟ منطقه گرم و خشکه ولی برای اینکه زنگ نزنه چه گریدی باید سفارش بدیم؟

  1. admin گفت:

   سلام و عرض ادب

   برای ساخت گنبد و گلدسته از ورق استیل طلایی، معمولاً از ورق های براق استفاده میشه. اما این بستگی به سلیقه شما داره و ممکنه برای ایجاد یک ظاهر مات تر، از ورق های مات استفاده کنید.

   در مورد گرید ورق استیل، برای جلوگیری از زنگ زدگی، بهتره از گریدهای با مقاومت به خوردگی بالا استفاده کنید. برای منطقه گرم و خشک، مناسب است از گریدهای با مقاومت به خوردگی بالا در برابر اکسیداسیون و حتی نمک دریا استفاده کنید. مثلاً می‌توانید از گرید 316 استفاده کنید که دارای مقاومت خوبی در برابر خوردگی و تغییر شکل حرارتی است. با این حال برای دریافت مشاوره بهتره و متناسب با نیاز شما توصیه میشه از طریق شماره های درج شده در سایت با ما در تماس باشید تا دقیق تر راهنمایی بشید.

 4. شایسته گفت:

  برای ساخت شیرآلات هم می توان از ورق استیل طلایی استفاده کرد؟

  1. admin گفت:

   سلام و روز بخیر

   بله، ورق استیل طلایی برای ساخت شیرآلات نیز مناسب است. این نوع ورق با توجه به مقاومت بالا در برابر خوردگی و زنگ زدگی، می‌تواند در شیرآلاتی که در معرض آب و هوای مرطوب هستند، استفاده شود. همچنین، براقیت و زیبایی این ورق‌ها باعث شده است که در صنایع شیرآلات نیز مورد استفاده قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما و شماره تماس شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *